Wędkarstwo


NOWOŚĆ!!!

 

Roczna karta na wędkowanie nad naszym jeziorem to koszt 200 PLN za rok. Karta upoważnia do całorocznego połowu ryb wg przepisów i wymiarów PZW. Karta nie upoważnia do wjazdu samochodem na teren jeziora, samochód trzeba zaparkować na parkingu koło jeziora. Karty sprzedajemy po uprzednim zamówieniu telefonicznym i podaniu danych na kogo ma być wystawiona. 

Telefon kontaktowy: 602 576 883.

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 W naszym jeziorze pływa między innymi: karp, lin, szczupak, płoć, okoń.

Do jeziora regularnie wpuszczamy narybek.

 

20.06.2009 r. o godz. 20.10 pan Marcin z Kluczborka złowił na naszym jeziorku amura o wadze 10,285 kg i długości 100 cm. Walka z rybą trwała ponad 30 min. Ryba stawiała bardzo duży opór,ale doświadczenie wędkarza okazało się niemałe i poradził sobie z tak okazałą sztuką. Wędkarz zdradził nam swoją tajemnicę na co pokusił się amur: kulka proteinowa o smaku miodu i na kukurydzę.

W naszym jeziorze pływają jeszcze takie i większe okazy. Zapraszamy na nasze jezioro wędkarzy chcących spróbować swoich sił z takimi rybami jak na zdjęciu. Pozdrawiamy pana Marcina i gratulujemy złowionej ryby :)

 

24.01.2010 r. na Jeziorze Srebrnym w Osowcu odbyły się towarzyskie zawody podlodowe o Puchar Przechodni Jeziora Srebrnego.

Organizatorami zawodów byli Pan Marian Gaj - firma "ELMAR" oraz Pani Bożena i Rudolf Liberka - Sklep wędkarsko Przemysłowy "PŁOTKA" Olesno.

Temperatura -21 stopni, nie przeraziła 21 zawodników przed wejściem na lód. Zahartowani wędkarze łowili ryby przez 3 godziny. Słońce świeciło, śnieg skrzypiał pod butami, ryby żerowały spokojnie. Po 3 godz. trudnej rywalizacji w ekstremalnych warunkach wyniki były następujące (oto szóstka najlepszych):

1 miejsce - Liberka Rudolf - 1455 g

2 miejsce - Nowacki Krzysztof - 1095 g

3 miejsce - Kędzior Marek - 850 g

4 miejsce - Bryłka Radosław - 830 g

5 miejsce - Gaj Marian - 615 g

6 miejsce - Trójczak Marek - 605 g

Największą rybę zawodów złowił Kędzior Marek, był to okoń 260 g. Tego dnia główną rolę odgrywała płoć, złowiono jej najwięcej. Jednak zdarzały się pojedyńcze okonie oraz leszczyki. Zawody zakończono wręczeniem zwycięzcom pucharów i nagród rzeczowych. Po dekoracjach wygranych wszyscy spotkali się w ramach posiłku oraz ogrzania przy wielkim ognisku. Wszyscy obecni wędkarze wraz z osobami towarzyszącymi, dziękują bardzo właścicielowi za możliwość organizacji zawodów na pięknym Jeziorze Srebrnym.

 

Do zobaczenia za rok !

 

Regulamin i wymiary ochronne ryb:

1. Do połowu ryb nie jest wymagana karta wędkarska.

2. Zezwala się na wędkowanie zgodnie z niniejszym regulaminem.

3. Wymiary ochronne ryb:

- płoć, okoń 15 cm

- leszcz, lin 25 cm

- karp, amur 35 cm

- szczupak, sandacz 50 cm

4. Okres ochronny:

- sandacz od 15marca do 31 maja,

- szczupak od 1 stycznia do 1 maja.

5. Kontroli wędkarzy na jeziorze srebrnym dokonuje obsługa jeziora i właściciel.

6. Prosimy o niezaśmiecanie terenu łowiska jak i całego jeziora.

7. Na Jeziorze Srebrnym wędkowanie jest dozwolone w okresie od 01.05 do 30.09. Pózniej zbiornik jest zamknięty dla wędkarzy. Kara za nielegalny połów wynosi 100zl.

8. Jezioro jest otwarte także zimą, gdy jest pokryte lodem. Łowienie spod lodu odbywa sie na własna odpowiedzialność.

9. W sezonie letnim koszt połowu wynosi 12zl od wędki

10. Łowienie spod lodu to koszt 15zl od osoby (jedna osoba moze łowić tylko na dwie wędki).